Młodzi Edukatorzy z Kopernika

Dobiega końca tegoroczna edycja innowacyjnego programu, którego celem było zaprezentowanie potencjału naukowego uczniów I LO im. Mikołaja Kopernika w Grajewie. Przez ponad tydzień grupa 15 uczniów klas 1-4 przeprowadziła w sumie 26 lekcji z języka angielskiego, rosyjskiego, niemieckiego, historii oraz informatyki dla wszystkich uczniów klas ósmych ze szkół podstawowych na terenie Grajewa. Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem i starannością przygotowali się do tematów o kulturze i tradycjach krajów których języków się uczą. Na lekcji informatyki ze swoimi młodszymi kolegami podzielili się wiedzą z zakresu przygotowania pliku do druku 3D, natomiast na lekcji historii pomogli zgłębić temat sytuacji gospodarczo-politycznej w Polsce w latach 1970-1980. Podczas spotkań była też okazja, aby podzielić się wrażeniami z bycia uczniem grajewskiego ogólniaka.

Dyrekcji szkół oraz nauczycielom szkół podstawowych, którzy przyjęli nasze zaproszenie do współpracy składamy serdeczne podziękowania. Mamy nadzieję spotkać się z Państwem w kolejnych edycjach programu.

Tegorocznych Absolwentów szkół podstawowych zapraszamy, aby zasilili szeregi drużyny Kopernia. Wierzymy w Wasz potencjał i gwarantujemy profesjonalne przygotowanie do bycia młodym dorosłym.

Ewa Krajewska