Uroczyste pożegnanie absolwentów

W miniony piątek, dnia 26.04.2024 r., w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Grajewie odbyło się uroczyste pożegnanie wspaniałych absolwentów klas czwartych. W trakcie odświętnego apelu głos zabierali m.in. Pan Dyrektor dr Jarosław Kozikowski oraz Pani dr Emilia Świderska.

Uroczystość został uświetniona wspaniałą oprawą muzyczną przygotowaną przez naszych uczniów. Podczas akademii nie zabrakło wzruszeń, gdy statuetki - Copernicus Primus Inter Pares, medale - Copernicus Primus Inter Pares, dyplomy, nagrody oraz książki trafiły w ręce absolwentów naszego liceum, wspieranych, w tym szczególnym dniu, przez swoich rodziców. Najbardziej zaszczytną nagrodę, statuetkę Copernicus Primus Inter Pares, czyli wyróżnienie dla uczniów, którzy przez cztery lata osiągali średnią ocen co najmniej 5,0, otrzymali trzej uczniowie. W tym gronie znaleźli się następujący abiturienci - Gerard Małaszuk ze średnią 5,81 oraz Patrycja Haponik ze średnią 5,50. To szczególne wyróżnienie przypadło również Wiktorii Sobolewskiej - finalistce LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Natomiast medale Copernicus Primus Inter Pares otrzymali absolwenci, którzy na świadectwie maturalnym uzyskali średnią ocen 4,75 i wyższą, w tym: Agata Finfando - średnia 5,19; Filip Krajewski - średnia 5,19; Alicja Markowska - średnia 5,00; Gabriela Niedbała - średnia 4,93; Wiktor Kozikowski - średnia 4,88; Dawid Maciorowski - średnia 4,87; Martyna Niecikowska - średnia 4,75. Tegoroczni abiturienci angażowali się w szereg inicjatyw naukowych, poszerzali swoje horyzonty i umiejętności, co owocowało niepowtarzalnymi sukcesami. Przekonała się o tym Patrycja Izbicka, która - biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim zorganizowanym przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego - została jego Finalistką. Serdecznie gratulujemy ogromnej pracowitości, inteligencji oraz wytrwałości i życzymy dalszych sukcesów! Dziękujemy drogim absolwentom za cztery lata pełne wspólnych wysiłków i sukcesów. Wasza niezwykła podróż z naszym liceum dobiegła końca. Teraz będziecie przekraczać nowe progi, a bogactwo wiedzy zaprezentujecie wkrótce na egzaminie maturalnym. To był niezwykły czas pełen wspaniałych doświadczeń, niezapomnianych wspomnień, w murach tej szkoły nawiązane zostały przyjaźnie na całe życie... Życzymy Wam, drodzy absolwenci, wszystkiego najlepszego na zbliżającym się egzaminie dojrzałości oraz pomyślności w kolejnych etapach życia.

Jesteśmy z Was dumni!